Masaż Anty-cellulitowy

Terminu cellulit używa się do określenia nierówności skóry w postaci wypukłości, guzków, zgrubień i licznych wgłębień przypominających pomarańczową skórkę. Skóra staje się mało elastyczna i pozbawiona jest sprężystości. Cellulit związany jest z zaburzeniami funkcjonowania tkanki tłuszczowej, łącznej, a także układu żylnego i limfatycznego. Nadmiernie gromadzi się ona w określonych obszarach ciała. Najczęściej są to uda, pośladki, biodra, brzuch, kolana, czasami ramiona.

Nowoczesna terapia antycellulitowa to działanie kompleksowe skupiające się na czterech podstawowych zasadach:

1. Zwiększeniu aktywności fizycznej

2. Prawidłowym odżywianiu

3. Odpowiednich zabiegach w gabinetach i w domu

4. Zmianie niektórych nawyków

My skupimy się dziś na trzecim punkcie, na masażu antycellulitowym, który wykonam u ciebie w domu.

Masaż antycellulitowy to zespół technik dobieranych w celu usprawnienia krążenia całego organizmu, zwłaszcza tych miejsc, gdzie zmiany nastąpiły. Masaż działa na tkankę podskórną zmniejszając zastoje limfatyczne i pobudzając prawidłowe funkcjonowanie organizmu, usuwając złogi toksyn i szkodliwe produkty przemiany materii. Masaż tego typu sprawia iż komórki są lepiej dotlenione i odżywione, skóra staje się gładsza, bardziej napięta, jędrna i sprężysta.

Masaż antycellulitowy wykonywany przeze mnie przebiega dwuetapowo:


1. Dynamiczny masaż antycellulitowy. Jest to manualny masaż ukierunkowany na walkę z cellulitem. Wykonywany jest dość intensywny i bardzo energiczny. Masaż ten świetnie modeluje wybrane partie ciała jak uda, pośladki, brzuch czy talia. Masaż ten stosuje się również w terapii nadwagi oraz lokalnej utracie jędrności ciała.
2. Masaż silikonową bańką próżniową. Uchodzi za najbardziej skuteczny i sprawdzony zabieg ujędrniający. Przynosi bardzo wyraźne efekty w krótkim czasie. W tym rodzaju masażu wykorzystuje się silikonowe bańki, które zostają przyssane do skóry, a następnie stopniowo przemieszczane i przeciągane po odpowiednich partiach ciała.

Wykorzystanie dwóch rodzajów bodźców potęguje efekt masażu antycellulitowego. Oprócz zastosowania specjalistycznych technik masażu, wykorzystuję również kremy i olejki zawierające składniki aktywne- powoduje to stopniowe odwracanie powstałych zmian.

 

 Ważne!!!

Masaż antycellulitowy jest bezpiecznym zabiegiem. Jednak ponieważ wymaga mocniejszego ucisku, w czasie pierwszych masaży antycellulitowych możliwe są odczucia bólu, które ulegają zmniejszeniu się wraz z kolejnymi masażami. Po pierwszych zabiegach na wrażliwej skórze mogą pojawić się siniaki, zaczerwienienia i przekrwienia.

Masaż antycellulitowy to jeden z zabiegów, który- aby mógł przynieść widoczne efekty- wymaga powtarzania. Ilość i częstotliwość zabiegów w serii jest ustalana indywidualnie w zależności od potrzeb (do uzyskania poprawy). Przyjmuję, że seria 12 zabiegów w natężeniu 2-3 masaży w tygodniu to standard, który polecam osobom zainteresowanym tego typu terapią antycellulitową.

Czas, potrzebny do wykonania masażu jest indywidualnie dobierany do potrzeb u każdej osoby. Wykonanie masażu obejmującego brzuch, uda, pośladki, "boczki" szacuję na 45-60 minut.

SŁÓWKO O PRZECIWWSKAZANIACH:

  1. nowotwory
  2. zaburzenia krzepnięcia krwi (hemofilia)
  3. żylaki
  4. pękające naczynka
  5. choroby serca (niewyrównane wady serca, nadciśnienie III stopnia)
  6. choroby nerek
  7. zmiany dermatologiczne
  8. przerwanie ciągłości naskórka, świeże rany, otarcia i zadrapania na skórze
  9. zaawansowana cukrzyca
  10. ciąża
  11. okres do 8 tygodni po ciąży
  12. okres karmienia piersią
  13. menstruacja
  14. podwyższona temperatura
  15. nadczynność tarczycy
  16. wysiękowe zapalenie stawów
  17. gruźlica
  18. depilacja ciała w przeciągu ostatnich kilku dni
  19. osteoporoza
  20. protezy